תפריט באזזילקום

באזזילקום בפייסבוק

Buzzilcom - באזזילקום on Facebook

חדשות באזזילקום

10/11/2009 06:28:40

שיתוף תגיות

 

שיווק ברשתות חברתיות - איך זה עובד ?

 

 

מה גורם לאנשים לקנות?

 social media marketing

לקוחות קונים מה שהם צריכים, כל אחד על פי תפיסת הצריכה האישית שלו. רוב הזמן, תפיסת הצריכה שלהם הוא גם הרצון לקנות. חברות רבות נכשלות בזיהוי ההבדל הזה ולכן עושים טעויות יקרות על ידי פיתוח שירותים או מוצרים שאינם נתפסים בתרבות הצריכה. קיימים מספר גורמים שקובעים מדוע לקוחות מעדיפים לרכוש מוצר או שירות ממקור אחד על פני האחרים. הגורמים העיקריים הם כדלקמן:

 

 

מודעות למותג - האם הלקוחות הפוטנציאליים שלך מודעים לקיומך? הם חייבים לדעת עליך כמקור או כאפשרות. המיקום שלך, בין אם זה יהיה צילום אירועים, חנות פרחים, אמנות, פסיכולוג וכו', ברגע שתופיע בדף תוצאות החיפוש הראשון בגוגל, הדבר יהווה גורם מכריע בקביעת המודעות למותג שלך בכלל ובחדירה לשוק בפרט.

 

הצגת המוצר ויתרונותיו - בואו נצא מנקודת ההנחה שכולנו צרכנים. האם אי פעם ערכתם השוואה בין תכונות של מוצר או שירות מסויים? כולנו עושים את זה. אחת הדוגמאות הטובות היא ברכישת ספק שירות לטלפון הסלולרי. אנו משווים בין התכונות של התוכניות השונות המוצעות על ידי חברות מתחרות, והכי חשוב לנו כלקוחות להתמקד ביתרונות המוצר עבורנו באופן אישי. אולי זה הבטחון והשקט הנפשי בידיעה שאני יכול להתקשר בכל זמן ומכל מקום גם בשעת חירום? או שאולי, מה שגורם לי להרגשה טובה זו הידיעה שהחשבון החודשי שלי יהיה על בסיס קבוע.

 


תמחור המוצר או השרות - בואו נודה על האמת, ישנם לקוחות שמוכנים לשלם יותר על מה שנתפס אצלם כבעל ערך. מכירים את המשפט: ' הכי חשוב לי שקיבלתי את התמורה הטובה ביותר לכספי'? אז זהו.

 


המוניטין של המותג שלך - מה חושבים בשוק שלך על המותג שלך? לדומינוס פיצה נודע לאחרונה כי הרוב המכריע של השוק שלהם חשב שהמוצר שלהם מסריח. הם ביררו פרטים ספציפיים מדוע הלקוחות שלהם מרגישים שהמוצר שלהם נחות לעומת המתחרים. הם ניצלו את המדיה החברתית לטובתם על ידי בקשת אינפוט מהלקוחות על מנת לפתח מוצר חדש ומשופר.

 


מפה לאוזן - מה הלקוחות שלך אומרים על החברה, המוצר או השרות שלך? מחקרים הוכיחו כי לקוחות מרוצים עשויים לחלוק את חווית הקניה שלהם עם 1-3 אנשים. מצד שני, במידה והם חוו חוויה לא נעימה עם החברה שלך, הם עשויים לשתף את המידע הזה עם 10 אנשים. זוהי אחת הסיבות מדוע נאמנות הלקוח כל כך חשובה. מדיה חברתית ואתרי דירוג לקוחות מקלים על הלקוחות לבדוק ולשתף בחוויות הקניה שלהם. חברות חכמות פשוט לומדות את קונספט השיווק החדש ברשתות החברתיות ומנצלות את זה לתועלתן.

 

החברות המצליחות ביותר כיום הן אלו היודעות למנף את הידע שלהן על פני השטח במושגים המוזכרים, עם ניצול הטכנולוגיות שמספקת המדיה החברתית.
 

אתר זה נבנה ע"י Ivision - פיתוח אתרים | קישור ממומן

www.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.com