תפריט באזזילקום

באזזילקום בפייסבוק

Buzzilcom - באזזילקום on Facebook

חדשות באזזילקום

10/11/2009 06:28:40

שיתוף תגיות

 

שימוש אפקטיבי במדיה חברתית

 

במהלך העשורים האחרונים נערכו מחקרי שימושיות רבים אשר הניבו שיטות עבודה מומלצות כדי להבטיח שאתרי אינטרנט וצורות אחרות של תקשורת דיגיטלית, ישיגו את התוצאות העסקיות הרצויות. תקשורת חברתית חייבת לדבוק בעקרונות האלו על מנת להשיג יעילות מקסימלית.

 

אז איך מתחילים להשתמש במדיה החברתית

 

תהיה מדען התנהגותי

 

הצעד הראשון בשימוש הוא התבוננות בהתנהגות האנושית. חקור את התנהגות המשתמשים שלך במדיה החברתית. מה הם עושים? כיצד הם פועלים, מדברים ומתקשרים? תצפית זו תסייע לך ללמוד להתחבר איתם.
האם הלקוחות שלך משתפים תמונות? קוראים בלוגים? משתמשים בטוויטר?
לך אחריהם, התחבר לאותן פלטפורמות של המדיה החברתית ותקשיב. האם הם משתמשים פעילים אשר מגיבים בדרך כלל? או שהם משתמשים פסיביים שאינם פעילים במדיה החברתית?

 

תתבונן ותחקור איך הם משתמשים בשפה? איזה סוג של תגובות הם מגיבים? מה האינטרסים האחרים שלהם? השתתף בעולם שלהם ולמד אודות ההתנהגויות שלהם. לא מספיק הידע הדמוגרפי שיש לך אודות הקהל שלך, אתה צריך לדעת איך הם מתנהגים, לאן הם הולכים, מה הם עושים ומה הם אומרים ואיך כל זה יכול להועיל למותג שלך.

 

צור את המרחב

 

המשתמשים במדיות החברתיות אינם מעוניינים לדבר על מוצרים. הם מעוניינים לדבר על החיים שלהם, ומוצרים הם בעצם חלק מהחיים שלהם. תבנה קשרים משמעותיים עם הלקוחות שלך על ידי תמיכה בצרכים שלהם ובהבנה מהו תפקידו של המותג שלך בחייהם.

 

דוגמא מצויינת לכך היא Gold Medal Flour, שזו חברה לייצור קמחים, שהטיבו להשתמש בטכניקה הזו בבלוג האפיה שלהם. מי בכלל מעוניין לדבר על קמח? הרי זה רק קמח...מצד שני, לקוחות מעוניינים במידע על אפייה.
גולד מדל יצרו את הבלוג, כאשר מאחוריו נמצאת רוז לוי בירנבאום, אישה אמיתית, שמשתפת את הלקוחות במתכונים. רוז בונה את היחסים עם המשתמשים סביב תחומי העניין שלהם, ללא קשר למוצר או למותג. על כל פנים, רוז משתמשת במוצרים של גולד מדל, כאשר באופן טבעי, בעקבותיה, הקהל יעשה זאת גם.

 

צור את המרחב שבו צרכנים יכולים להפגש סביב האינטרסים המשותפים. כשהם מדברים על המוצר שלך- תקשיב. וגם אם הם לא מדברים על המוצר שלך- תמשיך להקשיב. תלקט מה שאתה יכול מהשיחות שלהם . תגיב ותיצור סביבה תומכת.

 

פשטות תמיכה

 

המדיה החברתית היא השעשוע בלבד. ללא קשר אם אתם מתעסקים באינגייג'מנט הקשור בבלוג פוליטי, או סתם מחפשים חברים מהכיתה. סוג האינטראקציה הזו היא מאסט. תכיר בעובדה שאתה יוצר מרחב שבו הלקוחות שלך ידברו עליך. תפקידך לתמוך בשיחה שלהם, ולגרום לזה לקרות בצורה חלקה.

 

ראשית, ההתערבבות הזו קלה ביותר. הרישום לפייסבוק למשל, וכן לשאר הפלטפורמות החברתיות, הוא מהיר, קל וידידותי לכל משתמש. משימות בסיסיות של אינגייג'מנט כמו פרסום תגובה, הן קלות. לא צריך לעבור אוניברסיטה בשביל זה.

 

שנית, בחר בסגנון שפה בהיר. בין אם יש לך נישה רחבה של רשת קשרים, או אפילו רק חשבון טוויטר, השתדל לדבר כמו המשתמשים שלך. המנע מלהיות יותר מדי טכני. אלא אם כן, כמובן, המשתמשים שלך גם כאלו.

 

לבסוף, תבדוק איך הקהל שלך מנהל אינטראקציה עם האתר שלך, הבלוג, או כל פלטפורמה אחרת של מדיה חברתית. מדיה חברתית יכולה ליצור מערכת יחסים, אבל אם התקשורת תהיה קשה, אף אחד לא יטרח להתעסק בזה.

 

הדרך הטובה ביותר להבין את זה, היא לבצע בדיקת שימושיות פשוטה, עם ארבעה עד שישה אנשים, שים לב היכן הם מועדים וברר אם הם מרגישים מתוסכלים. האם הם מרגישים חופשי לתקשר ללא מאמץ? במידה וכן, השיחה יכולה להתחיל.

 

הצטרף לשיחה

 

מדיה חברתית 'מאנישה' את המותג שלך. כשזה קורה, הקשרים הופכים להיות כנים וישירים יותר. אתה צריך קודם כל להקשיב למה שהצרכנים שלך אומרים עליך, ואז להגיב.

 

חשוב לציין כי הקשבה פעילה ותגובה לצרכי המשתמש אלו העקרונות הקלאסיים של השימושיות. מדיה חברתית עושה את זה קל, אבל מגיעה עם תוצאות. כאשר צרכנים מביעים התיחסות, נניח התייחסות בנימה של דאגה, למעשה, כרגע כל צרכן עכשיו מעביר אותה לאלפי העוקבים האחרים של המותג שלך ותגובה שלך יכולה לבנות ולשבור. יתרון המדיה החברתית הוא שאתה יכול לספק תמיכה לאנשים שנתקלים באותן סוגיות באופן מיידי. עליך לזכור שהמשתמשים מצפים לתגובה מהירה לבעיות שלהם. על ידי אנשים אמיתיים.

 

כבר היום, עסקים וחברות משתמשים בטוויטר לתקשורת של תמיכה טכנית עבור הצרכנים. במקום להתקשר למרכז שירות, הצרכנים יכולים להשתמש במדיה החברתית כדי לקבל תשובות לתקלות ובעיות.

 

עם מדיה חברתית, ישנה אפשרות למותגים לתקן טעויות בזמן אמת. במידה ואכן ישנה טעות, לתקן אותה ולהרוויח את הסליחה. אחרי הכל, לטעות זה אנושי. כאשר מותגים נוהגים בשקיפות, מכירים בטעויות ומעבירים התנצלות כשצריך, הם נחשבים להרבה יותר אמינים וחביבים על המשתמשים.

 

חייבת להיות סיבה למשתמשים לנהל איתך אינגייג'מנט. סיבה לניהול אינטראקציה היא מרכזית בשימושיות. תתבונן, תקשיב ותיצור דרך קלה עבור המשתמשים שלך ליצור אינטראקציה. אז תהיה אמיתי ותגיב.

 

בהצלחה!

 


 

אתר זה נבנה ע"י Ivision - פיתוח אתרים | קישור ממומן

www.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.com