תפריט באזזילקום

באזזילקום בפייסבוק

Buzzilcom - באזזילקום on Facebook

חדשות באזזילקום

10/11/2009 06:28:40

שיתוף תגיות

 

שיווק במדיה חברתית


עולם השיווק באינטרנט הוא עולם דינאמי המתפתח בקצב מטורף. רשת האינטרנט נתונה כל הזמן במצב של תהליכי שינוי והתפתחות. מהות השינויים אינם טכנולוגיים כי אם תפיסתיים, כאשר הבסיס לכל השינויים היא ההכרה בעובדה שהאינטרנט אינו משמש יותר רק ככלי לגלישה ולאיסוף מידע, אלא ניתן להשתמש במגוון הכלים והפלטפורמות שהוא מאפשר על מנת לייצר, לפרסם, לשתף ולהפיץ תכנים לצורך שיווק עסקי או פרטי.

 


מהפכת ה- Web 2.0

גם אם מעולם לא שמעתם את המושג הזה, או ששמעתם ואין לכם שמץ מה משמעותו, במוקדם או במאוחר תגלו כי גם אתם מהווים חלק ממהפכת ה- Web 2.0.
קראתם כתבה מעניינת באתר חדשותי והגבתם עליה? הנה, ייצרתם תוכן.
נכנסתם לפורום מקצועי באחת מהרשתות החברתיות והבעתם את דעתכם? שוב ייצרתם תוכן.
אולי אפילו הגדלתם לעשות ופתחתם בלוג משלכם? אתם ממש מתקדמים בייצור תכנים באינטרנט.
ה- Web 2.0 מאפשר לכם לא רק לטקבק ולהגיב לתכנים קיימים, אלא ממש לייצר תכנים מקצועיים ולפרסם אותם על בסיס שוטף. ולא, ממש אין צורך בידע מקצועי מתחום התכנות לשם כך.

 


אז מה זה בעצם Web 2.0?

המונח Web 2.0 מתייחס לשירותים הניתנים בדור השני של האינטרנט שהתפתח בשנים האחרונות.
כיום הגולשים אינם מסתפקים יותר באתרים המספקים להם מידע על ידי שימוש בתכנים, תמונות או קבצי וידאו. הם רוצים להיות חלק מהמשחק- לשתף ולהשתתף. ליצור 'אינטרנט' משל עצמם. שם המשחק הוא "שיתוף מידע". הרשת הפכה מרשת של מידע לרשת בה הגולשים מעבירים את המידע מפה לאוזן.
אתרי Web 2.0 הם כל אותם אתרי מדיה חברתית המאפשרים לנו לנהל דו- שיח דו- צדדי ולהעביר מידע מכל סוג שהוא עם אנשים. החל ממשפחה, חברים ומכרים וכלה בעמיתים לעבודה, לקוחות ומשתפי פעולה עסקיים.

 

 

שיווק Web 2.0

שיווק Web 2.0 נחשב כיום לאחד מהכלים המרכזיים באינטרנט. היתרון הברור בשיווק במדיות החברתיות היא היכולת לנהל שיחה עם הלקוחות שלך, לשמוע את דעתם, לשתף אותם בהחלטות ולגרום להם לקחת חלק פעיל בשיווק.
Web 2.0 הפכה את האינטרנט למדיה זמינה, נגישה וזולה. הפלטפורמה הטכנולוגית נמצאת כאן. כל מה שעלינו לעשות זה לצקת לתוכה את התכנים המתאימים לנו.

 


כיצד משווקים ב- Web 2.0 ?

חשוב לציין כי אנשים המבקרים באופן קבוע ברשתות החברתיות, בפורומים ובבלוגים אינם נמצאים שם במטרה לרכוש מוצרים, אלא כדי להתקשר עם בני משפחה, חברים ומכרים וליצור היכרויות חדשות. אנשים נכנסים כדי להתחבר לאנשים, למידע, לסרטונים, לחלוק ידע, תחומי עניין וכד'. הגולשים נחשפים ברשתות אלו לעולמות חדשים, ובו זמנים חושפים גם את עולמם האישי. העוצמה של רשתות אלו טמונה בעובדה שהאינטראקציה השיתופית באתרים הללו היא בעלת גישה נוחה וידידותית לכל משתמש. שיווק אגרסיבי במטרה למכור מוצר או שירות יידחה על פי רוב על הסף ויגרום נזק לחברה/מוצר שלכם. לכן לפני שמתחילים, יש לגבש תכנית שיווקית מסודרת בהתייחס לגורמים הבאים:


- פילוח קהל היעד אליו אתם פונים.
- זיהוי הנישה היעילה ביותר המתאימה לצרכי השיווק שלכם.
- בניית פרופיל משתמש למיתוג החברה/האתר שלכם תוך כדי פעילות ואינטראקציה שוטפת עם הגולשים.
- יש להשתמש בצורה נבונה ונכונה בביטויי מפתח הרלוונטיים לעסק שלכם.
- נתינת ערך מוסף ועניין לקהל היעד הפוטנציאלי שלכם ביחס למוצר שלכם ולתחרות בשוק.

 

 

אתרי web 2.0

לאחר גיבוש התכנית השיווקית המותאמת לקהל היעד הפוטנציאלי, תוכלו לעשות שימוש במגוון פלטפורמות חברתיות כגון:


- רשתות חברתיות ( פייסבוק, מייספייס, לינקדאין, טוויטר, פליקר, יוטיוב ועוד )
- שיתוף בפורומים, טוקבקים, קהילות חברתיות ובלוגים.
- שימוש בתגיות חברתיות (דיג, טכנוראטי).
- וידאוקאסטים, פודקאסטים.
- אתרי שיתוף תכנים ומאמרים.
- דואר אלקטרוני וצ'אטים.
 

כמובן שאין צורך להשתמש בכל הערוצים בכל קמפיין שיווק חברתי, אלא בהתאם למוצר, למטרות ולקהל היעד.

 


השגת מטרות ויעדים

אם תשכילו לנצל את המדיה החברתית בצורה נבונה לשיווק, תשיגו את היעדים שהצבתם בפניכם, החל במיתוג ובמיצוב נכון של העסק שלכם באינטרנט, וכלה בתנועת גולשים לאתר שיובילו להמרה.
השימוש ברשתות חברתיות יוצר קשר ישיר ובלתי אמצעי עם הלקוחות תוך כדי שיחה ומתן מענה בזמן אמת בפלטפורמות השונות שיצרתם. אם תשימו דגש על יצירת מערכת יחסים תקינה המושתת על אמון ונתינת ערך לגולשים, באופן טבעי תזכו להתעניינות מצדם.

כיום, בעידן החדש של האינטרנט, ישנה מודעות חברתית עמוקה המתייחסת לכל התחומים. דעו לכם שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם מחפשים אתכם, תנו להם את ההזדמנות למצוא אתכם בזירות החברתיות.

 


לבניית אסטרטגיה שיווקית במדיה חברתית - צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.
 

אתר זה נבנה ע"י Ivision - פיתוח אתרים | קישור ממומן

www.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.com