תפריט באזזילקום

באזזילקום בפייסבוק

Buzzilcom - באזזילקום on Facebook

חדשות באזזילקום

10/11/2009 06:28:40

שיתוף תגיות

כמה עולה לחשוב על מדיה חברתית?

 כמה עולה לחשוב?
 

דמיינו לעצמכם תסריט כזה: יום אחד, הבוס שלך קורא לך למשרדו ואומר: " שמע, המתחרים שלנו גונבים לנו את הלקוחות באמצעות שימוש במדיה חברתית. אנחנו חייבים להתחיל להשתמש באסטרטגיה הזו גם אצלינו, והכי חשוב: שנעשה את זה הרבה יותר טוב מהם". ואז הוא דופק על השולחן ומוסיף: "אנחנו חייבים לעשות את זה עכשיו!"

המשימה כמובן מוטלת עליך, אבל אין לך ניסיון או ידע מה לעשות. ואז אתה מחפש עזרה ומוצא ספק חיצוני שיש לו כביכול ניסיון וידע בכל מה שנדרש לעשות.
אתה מציג את האפשרות הזו של שכירת אדם שיבצע את הפעילות הזו לפני הבוס שלך, והוא מתעניין אודות העלויות ומה בעצם הוא יקבל במידה ויאשר את התכנית.
בסיטואציה הזו אתה מסוגל להשיב לבוס שלך לגבי העלויות, אבל אינך בטוח בדיוק מה הוא הולך לקבל. ואז הבוס אומר: "אני יודע שאנחנו חייבים לעשות את זה, אבל אין לי מושג מה זה, או מה נקבל ממנו."

כיצד יכולה חברה להעריך דבר שאינה מבינה בו? איך בכלל היא מסוגלת להבין כאשר אין לה שום ידע על מנת "לחשוב על זה"?

מה נדרש כדי לחשוב?

 

חד וחלק: חשיבה על מדיה חברתית אינה יכולה להרחיב את ההבנה ללא הידע המתאים. כל דבר חדש או חדשני, לוקח זמן להבין כיצד להשתמש בו ביעילות. כדי לחשוב באופן יעיל על אסטרטגיה באמצעות מדיה חברתית, גם מבחינה טקטית וגם עם מטרה ספציפית, צריך קודם כל לרכוש את הידע הדרוש. מחשבה שאינה נובעת מתוך ידע והבנה תפיק רק תוצאות שגויות מפני שהחשיבה שלך מוגבלת לדברים שאתה יודע, לא למה שאינך יודע.

המציאות היא, שהלמידה כיצד למנף מדיה חברתית דורשת מאנשים וארגונים לחשוב מחדש על הכול.
לדבר הזה, שכולם קוראים לו 'מדיה חברתית' יש השלכות אסטרטגיות רציניות. ורק כדי 'לעשות את זה' בלי לרכוש את הידע הנדרש לחשוב על מה שצריך להעשות- הוא אסון בטוח.

לחשוב על זה

 

כל עסק פועל על ידי תקשורת. אם אין לך את היכולת הזו לתקשר בצורה יעילה, בסופו של דבר אתה מבזבז זמן וכסף. הכסף מייצג את הזמן והעלות של עבודה חוזרת לתקן אי- הבנות . הגדרת ציפיות שגויות ובלתי יעילות בתקשורת עם העובדים, הלקוחות ועם השוק שלך.

העלות של 'לא לחשוב' על הנושאים האלה, היא עלות גבוהה. אולם היכולת 'לחשוב' על נושאים אלה, מחייבת הזרמת ידע חדש אשר לא קיים עדיין בארגון שלך.
ויליאם אדוארדס דמינג אמר פעם: " הידע הדרוש כדי לשנות את המערכת הקיימת למערכת טובה יותר חייב לבוא מחוץ למערכת הקיימת" . תשאלו למה? כי המערכת הקיימת מסונוורת על ידי חשיבה משלה. תופסים את זה?

חושבים על מדיה חברתית?

 

מי לא?
המציאות מוכיחה כי מרבית החברות מאמצות מדיה חברתית, אבל יותר מידי מבזבזים את המאמצים שלהם באמצעות ניהול רשלני.

על פי סקרים שנעשו בעולם, כיום יותר מ- 70% מהחברות כבר משתמשות במדיה חברתית ורבות מתכננות להגדיל את ההוצאות שלהן על מדיה חברתית בשנים הקרובות.
כבר היום, עסקים וחברות באופן ברור במגמת צלילה פנימה.

אז אם אתם משתכשכים במים של המדיה החברתית בלי לדעת מה העומק שלה או היכן נמצאים הסלעים, אתם צפויים לשבור את הצוואר שלכם. וכדי למנוע את שבירת הצוואר, ראשית עליכם לקבל את הידע בנושא שאתם הולכים לצלול לתוכו. ללא ידע- אנשים וארגונים שלמים נהרסים. אז תחשבו לפני שאתם קופצים !
ושוב: לפני שתוכל לחשוב ביעילות, תחילה עליך לקבל ידע חדש.
ותזכרו: העלות של החשיבה גדל כשאינך חושב.

 

 

אתר זה נבנה ע"י Ivision - פיתוח אתרים | קישור ממומן

www.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.comwww.buzzilcom.com